3 TOP dodatki – zmieniające Twój ogród w raj!

Niesamowicie piękny ogród – na wyciągnięcie ręki. Kilka moich pomysłów, dla Twojego wymarzonego ogrodu.

Z roku na rok asortyment do dekoracji ogrodów się powiększa! Wybór dodatków do aranżacji tarasu, balkonu czy rabaty roślinnej jest ogromny. W dzisiejszym poście zdradzimy Ci trzy top dodatki, które będą hitem przez kilka sezonów. Wiele z nich znajdziesz u siebie w garażu, nawet nie wiesz jak mogą zmienić Twój ogród, w supenowoczesny zakątek!

1. Udekoruj swój taras!

W ostatnim sezonie zdecydowanie gwiazdą stały się makramy i dekoracyjne doniczki. Makrama to starożytna sztuka wiązania sznurków bez użycia igieł. W średniowieczu stosowano ją do ozdoby królewskich szat. Jeśli masz tylko chwilę czasu i lubisz rękodzieło, możesz przygotować je samodzielnie – w intrenecie znajdziesz mnóstwo pomysłów i wzorów. Te sznurkowe dekoracje pięknie wyglądają na balkonach i tarasach urządzonych w nowoczesnym lub boho charakterze. Warto wykonać makramę jako ozdobę doniczki! Wtedy wystarczy dokupić kwitnące rośliny jednoroczne i cieszyć się piękną aranżacją.

Makramy, jako wieszak na doniczki – doskonały pomysł na dekorację balkonu

2. Odśwież swoje antyki

Może masz w garażu albo piwnicy schowane jakieś dekoracyjne ptaszki lub motyle? Odśwież je i wykorzystaj w ogrodzie. To nie żart! Coraz częściej zauważamy, jak drogocenne stały się antyczne przedmioty. Ze starych miseczek i dekoracji wykonaj poidełko dla ptaków i owadów, natomiast zardzewiałe wiadra wykorzystaj jako donice. Takie elementy wyposażenia ogrodu zyskały na wartości od czasów pojawienia się kortenu (rodzaj metalu, z którego zaczęto wykonywać donice, paleniska, ozdoby). Rdza i brąz w ogrodzie nigdy wcześniej nie był tak na topie, jak obecnie.

 

Dekorację z wykorzystaniem rdzy możesz kupić w sklepie ogrodniczym lub zrobić samodzielnie!

3. Kule – nieprzemijający hit

Kule ogrodowe, to element każdemu z nas dobrze znany. Od wielu lat cieszą się popularnością, z roku na rok powstaje coraz więcej modeli. W sklepach możemy spotkać betonowe kule barwione na różne kolory, o różnych strukturach. Te chropowate i szorowane są dla nas prawdziwą rewelacją. Jeszcze piękniej prezentują się formy ażurowe – z metalu. Te cięższe i większe formy możemy postawić na trawniku lub między rabatami roślinnymi. Polecamy ustawić kilka sztuk różnej wielkości obok siebie i podświetlić reflektorem ogrodowym – zdecydowanie robią wrażenie „wow”.

Kule ogrodowe, mogą potęgować estetykę ogrodu – wszystko zależy od tego z czym je połączysz!

Jeżeli jesteś zainteresowanym współpracą, chcesz zlecić projekt ogrodu, kompleksowe założenie ogrodu lub umówić się na konsultację, zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz