Prezenty gwiazdkowe dla miłośników ogrodów

Źródło: Unsplash

Szukasz pomysłów na prezent dla ukochanej osoby, która jest ogrodnikiem lub planuje założyć ogród? Najlepiej, żeby był zaskakujący i w zgodzie z obecnymi trendami? A może chcesz wybrać coś dla siebie i wpisać do listu dla Mikołaja? Podaję listę moich tegorocznych topowych niespodzianek pod choinkę. Z każdego prezentu cieszyłabym się jak dziecko 🙂

Eleganckie rękawiczki ogrodnicze

Eleganckie rękawiczki dla każdej ogrodniczki. Źródło: www.elegancka-ogrodniczka.pl

O takich rękawiczkach marzy każda ogrodniczka. Wygodne,  wytrzymałe i do tego bardzo eleganckie. Aż chce się iść do ogrodu, żeby w nich trochę popracować. W zestawie z fartuchem ogrodowym będą idealnym “strojem wyjściowym”. W Anglii są hitem. Czas by również w Polsce zacząć doceniać produkty, w których się pracuje w ogrodzie.

Eleganckie rękawiczki dla każdej ogrodniczki. Źródło: www.elegancka-ogrodniczka.pl

Mnie najbardziej urzekł zestaw Navy pomimo że, jak wiecie, jestem fanką różu 🙂 Na stronie Elegancka ogrodniczka znajdziecie też wiele innych pięknych produktów dla modnych ogrodniczek.

Parasol ogrodowy w stylu indyjskim

Ten parasoli widziałam na tegorocznym festiwalu Hampton Court Palace Garden Show i się od razu w nim zakochałam. Bajkowe kolory oferowanych modeli będą wspaniałym uzupełnieniem kolorowych ogrodów, jak również ciekawym dodatkiem w bardziej nowoczesnych aranżacjach.

Źródło: www.panpaliya.com

Znalazłam piękne egzemplarze do zamówienie przez tą stronę PanpaliyaNa dostawę trzeba trochę poczekać, więc zachęcam do złożenia jak najszybciej zamówienia.

Ozdoby z rdzy do ogrodu lub na balkon

Rudziki w trawie. Źródł: https://web.facebook.com/rdzawogrodzie/

Rdza w ogrodzie to hit już kolejny rok. Chociaż nie każdy musi od razu stawiać ściany kortenowe, to można w łatwy sposób wprowadzić ten akcent do ogrodu. Produkty firmy rdzaWogrodzie.pl są idealnym rozwiązaniem na drobny, modny upominek. Szczególnie pięknie prezentują się zimą wśród uschniętych traw lub kolorowych pędów.

Źródło: https://web.facebook.com/rdzawogrodzie/

Fotografia ogrodowa

Piękna fotografia to idealny prezent, szczególnie teraz, kiedy motywy roślinne we wnętrzach są w modzie.  Spośród moich ulubionych fotografów polecam fotografie Magdy Wasiczek. Jej zdjęcia to pełnego subtelności perełki. Pani Magda potrafi ująć przyrodę w niezwykły sposób.

Wspaniałe pastelowe fotografie. Źródło: https://web.facebook.com/FlowerPhotographer/

Moje ulubione zdjęcia to te w bardziej delikatnej, pastelowej kolorystyce. Jednak jeżeli ktoś lubi mocniejsze tony, to też znajdzie piękne realizacji. Polecam rozejrzeć się na stronie www.magdawasiczek.pl.

Fotografia ogrodowa. Źródło: https://web.facebook.com/FlowerPhotographer/

A może warsztaty fotografii ogrodowej?

Czy może być lepszy prezent niż wiedza? Tomek Ciesielski organizuje wspaniałe warsztaty fotografii ogrodowej. Taki prezent ucieszy zarówno kogoś, kto już ma ogród, jak również tego, co ogród ma dopiero w planach. Kto nie chciałby się pochwalić swoim zielonym azylem i pięknymi zdjęciami. Informacje o najbliższych warsztatach znajdziecie tutaj.

Photo by Evan Kirby on Unsplash

Projekt ogrodu lub konsultacje

Jeżeli wiesz, że Twój obdarowany ma problemy z pomysłami na ogród lub zmiany w już istniejącym, możesz mu sprezentować konsultację z projektantem. Zapraszam do kontaktu ze mną poprzez stronę Ogrody Ewy, jeżeli interesują Cię konsultacje internetowe lub do kontaktu z projektantem z Twojej okolicy w celu omówienia warunków takiego prezentu. Projektowanie ogrodu to fantastyczna zabawa.

Życzę wszystkim wspaniałej zabawy przy wybieraniu upominków dla najbliższych. Czekanie na święta to ich najlepsza część :). Wesołych Świąt!

 

Dodaj komentarz