Zalasewo

Bardzo mały ogródek pod Poznaniem

Metamorfoza ogrodu w nowoczesnym stylu w geometrycznych kształtach

Mały ogród- problem czy wyzwanie?

Bardzo często w naszej pracowni projektowej pojawiają się małe ogrody przydomowe. Wielu właścicieli uważa, że mały ogród to problem i nic w nim się nie zmieści. Obalamy ten mit przedstawiając realizację małego ogrodu pod Poznaniem. Mimo niewielkich rozmiarów działki, zaprojektowaliśmy zarówno miejsce do rekreacji i wypoczynku, jak i miejsce pełniące funkcję gospodarczą (schowek ogrodowy).

Ogród pięknie kwitnący wiosną i zachwycający zimą

Nasadzenia uwzględnione w projekcie technicznym nasadzeń to roślinność zarówno kwitnąca, jak i zimozielona. Wykorzystanie tych dwóch grup roślinności pozwoliło na stworzenie rabat roślinnych pięknych o każdej porze roku. Wiosną i latem kwitną tutaj przede wszystkim byliny (m.in. jeżówka purpurowa, liliowce ogrodowe, szałwie omszone) i krzewy (np. hortensja bukietowa PINKY WINKY i magnolia 'Black Beauty’). Zimą natomiast zdobią ogród pędy derenia białego w odmianie 'Elegantissima’, zimozielona trzmielina Fortune’a 'Emerald 'n’ Gold’ oraz liczne gatunki roślin iglastych.

Ogród fronowy przy podjeździe

Bardzo ważną częścią działki zarówno dla inwestorów, jak i nas projektantów, jest rabata roślinna na froncie domu. Jest to miejsce, które będzie oglądane nie tylko przez właścicieli, ich gości, ale również osoby przechodzące chodnikiem. Nowoczesne podejście do projektu ogrodu i ukształtowanie terenu, pozwoliło nam na stworzenie rabaty roślinnej na trzech poziomach. Zastosowanie roślinności zimozielonej – bukszpanu oraz turzycy, w połączeniu z byliną (funkią ogrodową) będzie zdobić rabatę niezależnie od pory roku.

Jak zmienia się ogród w czasie – zdjęcia w trakcie realizacji i po

Przedstawiamy Wam również zdjęcia pokazujące, jak ten sam mały ogród zmienia się w zależności od czasu i pory roku. Górne zdjęcia pokazują ogród w trakcie jesiennej realizacji, natomiast dolne – po roku czasu w okresie późnoletnim.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!