Gostyń

Ogród na dachu – Klasyczna elegancja

Taras w angielskim stylu

 

Mały taras na dachu, duże możliwości

Niewielka przestrzeń na dachu została zaplanowana e ten sposób, aby wykorzystać maksymalnie jego możliwości. Geometryczne kształty zostały zachowane w dalszych etapach projektowych, tworząc spójną wizualnie przestrzeń do pracy i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Ściana z cegły w połączeniu z zielonymi roślinami

Projekt ogrodu na dachu zakłada zmianę elewacji budynku od strony tarasu z wykorzystaniem cegły rozbiórkowej. Surowy charakter ściany stał się naturalnym tłem dla roślin i dodatków. Doskonale sprawdzi się tutaj trejaż z obficie kwitnącymi roślinami pnącymi (róże pnące ) oraz lustro zamówione na wymiar w angielskim stylu. Odbicie lustrzane pozwoli na optyczne powiększenie tarasu oraz podwoi widok ciekawej roślinności.

Donice ogrodowe na taras

Podstawowym elementem ogrodu na tarasie są liczne rośliny. Ze względu na położenie tarasu i brak możliwości posadzenia roślin w gruncie, zastosowano rozwiązanie zgodne z trendami ogrodniczymi. Do tarasu w angielskim stylu zaproponowano donice ogrodowe na wymiar o ciekawej strukturze, szarej kolorystyce w pełni odporne na warunki atmosferyczne. Dodatkowo wkomponowano donice ceramiczne w kontrastowych kolorach, rozłożone swobodnie na tarasie z możliwością zmiany ich położenia. W donicach tych przewiduje się nasadzenia sezonowe.

Piękny ogród na dachu zimą

Spora część roślin w projekcie nasadzeń to rośliny zimozielone. Wyjątkowe formy strzyżonych i formowanych roślin bukszpanu wieczniezielonego oraz sosny w odmianie ‘Ophir’ o ciekawym wybarwieniu igieł, pozwalają na podziwianie tarasu również zimą. W donicach zaprojektowano również ciekawe odmiany roślin liściastych m.in. trzemielinę ‘Emerald Gaiety’ oraz wierzbę japońską. Liczne gatunki bylin oraz krzewów kwitnących od wiosny do później jesieni pozwoli na cieszenie się ogrodem przez cały sezon. Pięknie pachnąca lawenda oraz róże nie tylko zachwycą oko, ale również będą wabić właścicieli unoszących się na całe mieszkanie kwiatowym zapachem.

Fioletowe rośliny w ogrodzie

Projekt zamyka swoje ramy roślin kwitnących w kolorystyce bieli, różu oraz fioletu. W nasadzeniach ogrodu na tarasie znalazły miejsce takie rośliny jak: czosnek ozdobny- o pięknych kwiatostanach, hortensja bukietowa- w wielu odmianach, liliowiec ogrodowy w odmianie ‘Blue Sea’ oraz bodziszek czerwony ‘Alba’. Wszystkie gatunki roślin zostały dobrane zgodnie z sugestiami inwestora.

Dodatki na taras

Na wyposażenie ogrodu w projekcie znalazł się zestaw wypoczynkowy usytuowany tuż przy lustrze a także ławka ustawiona przy roślinach kwitnących z możliwością schowka. W celu zacienienia tarasu zaprojektowano nowoczesne zadaszenie. Mając na uwadze wszystkich domowników korzystających z tarasu wyznaczono również miejsce na kuwetę dla psa.

Oświetlenie tarasu

Liczne reflektory umieszczone w donicach podświetlające rośliny oraz oświetlenie zamocowane na ogrodzeniu tarasu podniesie walory ogrodu, aby był atrakcyjny również po zmierzchu. Zastosowano oświetlenie zadaszenia oraz ciekawe kinkiety podświetlające ceglaną ścianę z cegły.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!