Kórnik

Kwitnąca nowoczesność – ogród z dwoma tarasami

Projekt ogrodu w Kórniku- nowoczesny ogród pod Poznaniem z wizualizacją

Ogród z wizualizacją

Mały krok do realizacji marzeń to projekt ogrodu z wizualizacją. Możliwość zobaczenia pomysłu z kartki na poglądowych zdjęciach to coś niesamowitego. Wizualizacje ogrodu to jeden z procesów projektowych w naszej pracowni. Przeczytaj opis i zobacz metamorfozę ogrodu.

Prostokątny ogród

Jednym z postawionych nam wyzwań w ostatnim czasie był nowoczesny ogród w kształcie prostokąta. Ogród został podzielony na dwie części- przedogródek z wjazdem na posesję oraz ogród za domem. Całość została połączona przejściami w otoczeniu kwitnących rabat.

Duże płyty betonowe i podświetlane schody

Ogród przed domem to najbardziej funkcjonalna część działki. Wymogiem inwestorów był duży podjazd, na którym można zaparkować dwa samochody. Ze względu na różnicę terenu wzniesiono bramę garażową. Zaprojektowaliśmy pod kątem technicznym podjazd umacniając jego brzegi palisadami. Ścieżka do domu to nowoczesne wielkoformatowe płyty. W ostatnim etapie prac schody zostały podświetlone kinkietem skierowanym na stopień w dół- podnosząc estetykę ogrodu.

Wypoczynek w ogrodzie, tarasy ogrodowe

Część ogrodu za domem to miejsce wypoczynku i relaksu dla mieszkańców. Koncepcja projektowa uwzględnia dwa tarasy z płyt betonowych- jeden przy domu, wielostopniowy oraz drugi w dalszej części ogrodu. Taras przy domu jest przestrzenią na wspólne biesiadowanie na świeżym powietrzu, natomiast drugi taras to miejsce na jesienne spędzanie czasu w ogrodzie przy palenisku.

Łatwe koszenie trawnika, dzieci w ogrodzie

Duży trawnik w ogrodzie w kształcie prostokąta to nie tylko uporządkowana przestrzeń, ale przede wszystkim łatwość w pielęgnacji i koszeniu. Mając na uwadze wszystkich użytkowników ogrodu, w dalszej części ogrodu między kwitnącymi roślinami wkomponowano plac zabaw dla dzieci.

Kwitnące rabaty

Rośliny, które dominują w tym ogrodzie to piękne odmiany funkii -„Francee”,”Blue Cadet”, hortensji -„Limelight”, „Annabelle”, różaneczników – „Nova Zembla”, „Catawbiense Grandiflorum” a także liczne odmiany żurawek. Projekt nasadzeń obfituje również w trawy ozdobne- w tym piękne miskanty chińskie w odmianie „Rotfeder” oraz „Silberfeder”. Dopełniając projekt w ostatnim etapie zaaranżowano oświetlenie ogrodu, w tym podświetlenie wyjątkowych roślin oraz części użytkowych.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!