Gniezno

Nowoczesny ogród na skarpie – 3 kolory

Ogród w nowoczesnym stylu – projekt ogrodu w Gnieźnie

 
Ogród na skarpie

Ukształtowanie terenu projektowanej działki to wyzwanie przy tworzeniu koncepcji projektowej. Ten projekt ogrodu to połączenie naturalnego ukształtowania terenu i nowoczesnych trendów w projektowaniu. Prostokątna działka, zaprojektowana na wzór geometrycznego ogrodu i przenikających się skośnych linii to zabieg mający na celu podkreślenie wszystkich walorów tego ogrodu. 

Kompozycja ogrodu dwuczęściowa

Całość ogrodu podzielono na dwie części: ogród frontowy i ogród właściwy. Dodatkowo wykorzystano tutaj sprytny zabieg przenikania tych przestrzeni poprzez łącznik  jakim jest kwitnący taras ogrodowy. Ogród frontowy skupia się na podstawowych funkcjach użytkowych, mających praktyczne wykorzystanie każdego dnia, ułatwiając komunikację i upiększając działkę z zewnątrz. Ogród właściwy to miejsce mające na celu rekreację i wypoczynek tworząc prywatny azyl. 

Jedna skarpa- wiele możliwości, murki oporowe

Przy projektowaniu ogrodu „za domem”, wykorzystując ukształtowanie terenu, skupiono się na kształtowaniu piętrowości ogrodu – działaniu wpisującym się w nowoczesne rozwiązania projektowe. Duży trawnik zamienia się w ciekawą wizualnie formę, dzięki wprowadzonym skośnym liniom. Liczne murki oporowe, poprzez jasną kolorystykę, kontrastują i podkreślają otaczającą roślinność.

Kształtując widoki

Najdalej odsunięty a zaraz najwyżej położony obszar działki względem domu wykorzystano w celu zwieńczenia punktów widokowych z poszczególnych pomieszczeń w domu. Zaprojektowano tam liczną roślinność kwitnącą, jak i również roślinność o ozdobnych liściach. Zachwycający widok z okna na ogród to dla nas coś równie ważnego, jak funkcjonalność przestrzeni. 

Kwitnący taras, projekt roślin

Drewniany taras ogrodowy łączący dwie części ogrodu to istna kwitnąca bomba roślinna. Dominacja roślin utrzymanych w tonacji bieli i czerwieni dopełnia całość ogrodu i wpływa na jakość wypoczynku przy tarasie. Wykorzystując nowoczesne geometryczne elementy małej architektury: leżaki, parasol czy fotele wprowadziliśmy całość założenia w obowiązujące trendy ogrodnicze. Zaprojektowany taras charakteryzuje się funkcjonalnością i powierzchnią pozwalającą na zewnętrzne spotkania ze znajomymi.

Schowany garaż i zielona ściana

Myśl funkcjonalności ogrodu, jak i jego walorów estetycznych pozwoliła na ukrycie elementów wizualnie uciążliwych w głębi ogrodu. Zaprojektowanie wysokich drzew wzdłuż garażu pozwoliła na uzyskanie efektu zielonej ściany, a dodatkowe akcenty roślinne skupiają wzrok na ogrodzie, a nie na samym budynku. Co cechuje ten projekt, to podkreślenie  roślinności i jej walorów. Dzięki nasadzeniom podkreślamy ważne elementy ogrodu a ukrywamy to, co zaburza naszą koncepcję. 

Podświetlenie ogrodu 

Dzisiejsze ogrody muszą zachwycać o każdej porze roku, dlatego i ten projekt ogrodu zawiera aranżacje świetlne. Po pierwsze podświetlona linia nawierzchni ogrodu frontowego, po drugie podkreślone dominanty roślinne i po trzecie nadanie głębi wnętrzu ogrodowemu dzięki podświetleniu murków. Obecny rynek z lampami i reflektorami do ogrodu pozwolił na zaprojektowanie oświetlenia ogrodu o różnym natężeniu światła, dzięki czemu przestrzeń została uporządkowana i dostosowana do potrzeb użytkowników.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!