Poznań

Nowoczesny ogród pod Poznaniem – Zielone krągłości

Okrągły trawnik i cegła rozbiórkowa w ogrodzie

Optyczne powiększenie ogrodu

Nie lada wyzwaniem jest zamienić niewielką działkę w duży ogród. Tym razem pracowaliśmy nad stworzeniem przestrzeni o różnej funkcjonalności. Każdą z części ogrodu ma w sobie to „coś”. W projekcie nawierzchni zaprojektowaliśmy połącznie różnych materiałów budowlanych aby wydzielić wnętrza ogrodowe i stworzyć „małe pokoje”. Dzięki temu rozwiązaniu ogród optycznie wydaje się większy i zachęca mieszkańców do wykorzystania całej jego przestrzeni.

Joga w ogrodzie, grill ze znajomymi i niedzielny obiad

Kto nie marzy o porannej niedzielnej kawie na słonecznym tarasie? Marzenia do spełnienia, projekt uwzględnił komfortowy taras przydomowy z wygodnymi meblami ogrodowymi. W tym ogrodzie znajdziemy też miejsce na sportową rutynę i pasję – na idealnie strzyżonym trawniku. Popołudniu zbierzemy warzywa w przydomowym warzywniaku na wieczorne palenisko z przyjaciółmi, w dalszej części działki. Wieczorem – odpoczniemy, z widokiem na pięknie podświetlone rośliny.

Cegła rozbiórkowa w ogrodzie – hit!

Ogród podzielono na dwa trawniki w kształcie elips, które łączy ścieżka z cegły rozbiórkowej. Stała się ona idealnym połączeniem kolorystycznym z trawnikiem oraz resztą nawierzchni- szarym grysem, kamieniem naturalnym oraz szarymi płytami betonowymi. Dodatkowo cegłę wykorzystano do budowy warzywniaków ogrodowych.

Niewymagająca roślinność

Ogród w większości jest zacieniony, stąd dobór gatunków roślin cieniolubnych, zimozielonych i mało wymagających. Znajdziemy tutaj między innymi różne odmiany różaneczników, laurowiśnie wschodnią 'Otto Luyken’, hortensje bukietowe oraz funkie 'Dream Queen’. Jednocześnie dodatek roślin kwitnących sprawi, że ogród będzie wyglądał interesująco i kolorowo przez cały rok.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!