Poznań

Ogród dla alergików – nowoczesna zieleń

Duży nowoczesny ogród w Poznaniu

Ogród bez pszczół

Podstawowym założeniem do realizacji projektu ogrodu przydomowego było ograniczenie roślinności przyciągającej owady do ogrodu. Ze względu na alergię mieszkańców na pyłki roślin i jad pszczół stworzenie ogrodu pełnego kolorów bez kwiatów to duże wyzwanie.

Postawiliśmy na nasadzenia z roślin iglastych- niepylących oraz nieuczulających. Wybraliśmy gatunki roślin bezpieczne dla użytkowników tego ogrodu. Zrezygnowaliśmy z barwnych kwiatostanów na rzecz kolorowych liści. Ten ogród to połączenie roślin zimozielonych z bylinami, drzewami i krzewami liściastymi. Wybór drzew liściastych również nie był prosty. Zdecydowaliśmy się na najbezpieczniejsze odmiany, prawie zupełnie niepylące. Znajdziemy w tym ogrodzie między innymi żurawkę w odmianie „Saguar Plum”, świerka pospolitego „Little Gem”, liczne odmiany funki ogrodowej takie jak: „Praying Hands”, „Sun Power”, a także drzewa w formie kolumnowej – graby pospolite „Frans Fontaine”.

Nowoczesny układ kostki brukowej na podjeździe

Projekt ogrodu i nawierzchni oparliśmy na najnowszych trendach w projektowaniu. Ze względu na nowoczesną bryłę domu, wybraliśmy kolor nawierzchni dopełniający elewację budynku. Oprócz wyboru kostki brukowej o prostokątnym kształcie, wykorzystaliśmy wstawki z kontrastowych białych płyt, przełamując monotonię i standardowe podejście do projektowania podjazdów. Jasne pasy nawierzchni w nawiązaniu do frontu działki, powtórzono również w ogrodzie – tym razem między trawnikami.

Atrakcje w ogrodzie

Zaprojektowany duży taras to miejsce do wypoczynku i możliwość do spędzania czasu z bliskimi podczas letnich wieczorów. Jest na nim miejsce na stół ogrodowy z krzesłami lub dużą sofę ogrodową. Schodząc z tarasu przechodzimy do miejsca na grilla. Piękna rabata odgradza kolejny element ogrodu- prysznic ogrodowy. Nie zapominając o najmłodszych użytkownikach ogrodu – przeznaczono również miejsce na duży plac zabaw. Mając na uwadze bezpieczeństwo i wygodę w użytkowaniu atrakcji dla dzieci, zasugerowano wyłożenie placu zabaw nawierzchnią gumową (przepuszczalną dla wody opadowej).

Podświetlenie roślin w ogrodzie

Każdy z nas uwielbia spędzać ciepłe wieczory na tarasie, dlatego wykorzystaliśmy myśl- światła w ogrodzie. Projekt oświetlenia, pozwolił na dobranie najlepszych lamp i reflektorów do ogrodu, podświetlając najciekawsze elementy i rośliny po zmroku.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!