Kicin

Ogród dla dzieci – Ogrodowy plac zabaw

Projekt ogrodu dla dzieci

 

Ogród bezpieczny dla dzieci

Ogród dostosowany do najmłodszych użytkowników to właśnie ten projekt! Klientom zależało przede wszystkim na stworzeniu ogrodu bezpiecznego dla dzieci i nie wymagającego dużej pielęgnacji. Koncepcja wykreślona na podstawie prostych brył geometrycznych idealnie wpisuje się w założenia projektowe. Duży trawnik pozwoli na stworzenie miejsc specjalnie dostosowanych do gier i zabaw. Dla pozostałych użytkowników ogrodu zaprojektowano warzywniak, a także tarasy. Całość dopełnia  kolorowa roślinność.

Ogród pełen atrakcji dla dzieci

Poza bezpieczeństwem, zależało nam również na stworzeniu wielu miejsce spędzania czasu. Dlatego pojawiły się tutaj zabezpieczony specjalną nawierzchnią plac zabaw, plac do gry w koszykówkę czy placu z workout`em. W tym projekcie wykorzystano popularne płyty betonowe w celu stworzenia dojść do poszczególnych części ogrodu .

Bezpieczne rośliny

Rośliny w ogrodzie zostały specjalnie dobrane w gatunki bezpieczne dla dzieci, a także intensywnie kwitnące- dodatkowo wpływające na rozwój zmysłów użytkowników niezależnie od wieku. Liczne funkie (Hosta), hortensje ogrodowe (Hydrangea macrophylla), liliowce (Hemerocallis), wiśnia piłkowana (Prunus serrulata) oraz wiele innych gatunków, wzbogacają  przestrzeń w wyjątkowe kolory i zapachy.  W celu izolacji ogrodu i poprawy prywatności działki zaprojektowano żywopłot z formowanego grabu pospolitego (Carpinus betulus).

Ogród pełen życia

Ogród ma przede wszystkim spełniać funkcje użytkowe i służyć wszystkim domownikom. Drewniane donice umożliwiają samodzielną uprawę warzyw i ziół, basen wraz z sauną pozwoli na rekreację w upale lato, natomiast domek na narzędzia  sprawdzi się jako pomieszczanie gospodarcze i obsługujące całość założenia.  W celu zwiększenia bezpieczeństwa całość działki dodatkowo ogrodzono. Ponadto zaprojektowanie oświetlenie ogrodu pozwoli na przebywanie na zewnątrz również po zmroku. Podświetlenie nawierzchni za pomocą listwy LED to nowoczesne rozwiązanie wpisujące się w obowiązujące trendy. Reflektorami podkreślono formę wysokich roślin tworząc z nich nocne dominanty, dodatkowo oświetlony taras i basen umożliwi zapraszanie znajomych na zewnętrzne przyjęcia.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!