Sieraków

Ogród pod lasem – Ogród wtopiony w naturę

Duży ogród pod lasem (6000 m2)

 

Ogród piękny i naturalny

Jeden z większych projektów ogrodów realizowanych w naszej pracowni architektury krajobrazu. Lubimy takie przestrzenie, duże i rozległe. Pozwalają one na tworzenie ogromnych plam kwitnących roślin i wprowadzanie dużych drzew iglastych i liściastych.

Tym razem założenie było jedno – ma być naturalnie i w zgodzie z otaczającymi lasami. Główne linie wyznaczające kształt ogrodu to płynnie przechodzące łuki i okręgi, tworzące spójność wizualną.

Ogród pod lasem

Głównym atutem tej działki jest położenie – z każdej strony otoczona lasem, a tuż za działką znajduje się jezioro. Idealne miejsce do wypoczynku i życia wśród prawdziwej natury. Dlatego głównym założeniem projektu było utrzymanie ogrodu w zgodzie z otaczającą naturą. W tym celu poza gatunkami ozdobnymi, zaplanowano też drzewa rodzime, takie jak sosna zwyczajna i brzoza.

Leśny krajobraz pełen kolorów

Mimo obszaru i leśnego charakteru, to ciągle ogród prywatny. Zgodnie z pragnieniami inwestorów, wkomponowaliśmy rabaty roślinne. Znajdziemy tutaj dużo pięknie kwitnących bylin, między innymi: jeżówkę purpurową i piwonie. Chcąc wprowadzić nowoczesność, wykorzystaliśmy bogactwo traw ozdobnych. Zwiewnie powiewające na wietrze źdźbła rozplenicy japońskiej robią wrażenie w obecności brzozy brodawkowatej. Projektując nasadzenia, wkomponowaliśmy dodatkowe drzewa liściaste, a pod nimi – cale kwitnące plamy roślin cebulowych i płożących. Każda pora roku w tym ogrodzie to istne kolorystyczne szaleństwo. Wiosną kwitnące krokusy i niezapominajki, a jesienią przebarwiające się grujeczniki japońskie.

Brama księżycowa w ogrodzie

Przy tak dużym ogrodzie pokusiliśmy się o efekty specjalne. Oprócz miejsca na palenisko, przy którym można spędzać jesienne wieczory, zaprojektowaliśmy bramę księżycową! To okrągła konstrukcja, która ma za zadanie otwierać okno na tajemnicze widoki w dalszej części ogrodu. Spędzanie czasu i odkrywanie zakamarków tego ogrodu, to czysta przyjemność.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!