Poznań

Ogród w centrum miasta – Ogród barwny i pachnący

Najpiękniejszy ogród – pełen kolorów i zapachu

Ogród przy zabudowie bliźniaczej

Średniej wielkości ogród przy zabudowie bliźniaczej to częsty temat w naszej pracowni projektowej. Tym razem pragnieniem inwestorów było stworzenie naturalnego ogrodu pełnego kwitnących roślin.
Aby optycznie powiększyć ogród, działkę podzieliłyśmy na dwie części okrągłymi trawnikami uwzględniając istniejące brzozy. Kształty trawników są podkreślone obwódkami z cegły rozbiórkowej, dzięki czemu .

Duże brzozy istniejące w ogrodzie

W projektowaniu działki uwzględniliśmy istniejące na działce piękne, duże brzozy brodawkowate. To one stały się inspiracją do podziału ogrodu i zaprojektowaniu ścieżki między nimi – są też idealnym miejscem na rozwieszenie hamaka. Projekt nasadzeń oparliśmy na wyborze naturalnych gatunków krzewów liściastych, iglastych oraz bylin. Znajdziemy tutaj pięknie kwitnącą buddleję Dawida, derenie białe 'Elegantissima’, jałowce pospolite, cudownie pachnącego jaśminowca 'Snowbelle’, róże, przetaczniki, pierisy i wiele innych. To naprawdę ogród obfitości!

Skrzynie betonowe na warzywa

Pragnieniem inwestorów było również zaprojektowanie miejsca na warzywniak oraz krzewy i pnącza owocowe. Doskonale wpasowały się tutaj gotowe warzywniaki betonowe. Dzięki modułowej konstrukcji, dostosowaliśmy wymiary skrzyń do miejsca na rabacie. Ich zaletą jest możliwość fakturowania struktury i pełna gama kolorystyczna – do projektowanego ogrodu wybraliśmy imitację drewna w ciepłym odcieniu. Przy warzywniaku w gruncie zaproponowaliśmy zasadzenie truskawek, malin a po ogrodzeniu pnącego się winogrona.

Ogród piękny po zmroku

Nasze działania projektowe to również projekt oświetlenia. Wybraliśmy odpowiednie reflektory ogrodowe, żeby podświetlić drzewa i rabaty roślinne. Słupki oświetleniowe – ułatwiając poruszanie się po działce oraz oświetlenie najazdowe wzbogacając podjazd na froncie działki.

Wyposażenie gospodarcze do ogrodu przydomowego

W tym ogrodzie nie brakuje niczego. Znajdziemy tutaj nowoczesną altanę ogrodową, miejsce na schowek dla rowerów a także komfortowe miejsce postojowe dla samochodów pod wiatą. Ważne dla nas jest, jak wygląda działka od frontu, dlatego znaleźliśmy inspirujące zabudowy na śmietniki. Jeden ogród, łączący wiele funkcji.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!