Sierosław

Ogród po lasem – kompaktowy ogród

Projekt ogrodu pod lasem – ogród w Sierosławiu

Projekt ogrodu

Projekt ogrodu na tej prostokątnej działce jest oparty o nowoczesne trendy i spełnia wymagania klientów. Mimo niewielkich rozmiarów udało się w nim zaprojektować trawnik, rabaty roślinne, parking, taras ogrodowy, a także miejsce gospodarcze. Nietypowe położenie domu na działce – w tylnej części ogrodu – pozwoliło to na podzielenie ogrodu na kilka części. każda pełniąca inną funkcję. W projekcie ogrodu przewidziano część wypoczynkową (taras ogrodowy, trawnik), ozdobną (rabaty roślinne) i funkcję gospodarczą ogrodu (schowek ogrodowy).

Duży taras przy domu- miejsce do wypoczynku

Część ogrodu o charakterze wypoczynkowym to zdecydowanie duży taras przed budynkiem. Stworzono ciekawą propozycję miejsca, na którym z pewnością zmieszczą się meble ogrodowe takie jak: fotele, krzesła czy nawet sofa ogrodowa. W projekcie ogrodu uwzględniono także liczne rabaty roślinne. Zaprojektowano również podwyższone rabaty (donice ogrodowe) tworząc z nich nowoczesne formy małej architektury ogrodowej. Dla ukształtowania terenu zaprojektowano murki ogrodowe – pełniące również funkcję ozdobną. Murki ogrodowe w ostatnich czasach to hit w trendach ogrodowych. W podobny sposób zaproponowano również wykonanie donic ogrodowych. Duże, masywne donice wykonane z obrzeża lub płyt kształtują estetykę ogrodu. W projekcie znajdziemy także prostokątny trawnik oraz liczne ścieżki.

Ogród kwitnący, atrakcyjny cały rok

Murowane donice wypełnione nasadzeniami, podwyższone rabaty oraz liczna roślinność wokół domu, dostarcza wielu wrażeń podczas okresu jej kwitnienia. Bukszpan wieczniezielony doskonale sprawdzi się na strzyżone formy ogrodowe- zielone kule. Liczne gatunki bylin pozwolą na stworzenie ciekawych rabat bylinowych a pięknie kwitnące kwiaty hortensji bukietowej wzbogacą widok z okien mieszkalnych i tarasu. Projekt nasadzeń zawiera również liczne odmiany traw ozdobnych, jak miskant chiński i rozplenica japońska. Miskant chiński to wysoki gatunek traw coraz bardziej popularny w terenach zieleni. Roślinność zimozieloną (iglastą) reprezentują w tym ogrodzie, odmiany sosny górskiej, takie jak sosna górska `Humpy` oraz sosna górska `Ophir`. Sezonowość kwitnienia w tym projekcie została tak dobrana, żeby o każdej porze roku ogród wyglądał ciekawie i pięknie.

Oświetlenie w ogrodzie

Ważna kwestią przy projektowaniu ogrodu jest zaprojektowanie oświetlenia w ogrodzie. Projekt oświetlenia zawiera: podświetlenie roślin, donic ogrodowych, ścieżek oraz oświetlenie dekoracyjne. Zaprojektowane rozmieszczenie reflektorów pozwoli na podświetlenie drzew oraz wysokich traw. Listwa LED w ogrodzie zaproponowana jako podświetlenie wysokich donic ogrodowych, wprowadza urozmaicenie w ogrodzie. Dobrane słupki ogrodowe są nie tylko funkcjonalne, ale również ozdobne. Dodatkowo wprowadzone kule ogrodowe, doskonale spełnią funkcję dekoracyjną ogrodu w dzień i po zmroku. Lampy i światło w ogrodzie umożliwiają nie tylko na spędzanie czasu na zewnątrz po zmroku, ale również uzupełniają widok na ogród z okien mieszkalnych.

Parking z kostki brukowej i schowek gospodarczy

Dobrze zaprojektowany ogród to nie tylko piękna przestrzeń, ale również w pełni funkcjonalna. Prawidłowo wykreślona koncepcja projektowa ogrodu zapewni wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni na działce. Wtym ogrodzie ważne było zaprojektowanie dużego parking w części frontowej działki. Parking ten bez problemu pomieści dwa stanowiska samochodowe i zaprojektowano go z kostki brukowej. Dodatkowo otoczono go krzewami, aby nie wpływał na widok ogrodu z domu.
W projekcie znajduje się także miejsce na gospodarczy domek ogrodowy, dostosowany do indywidualnych potrzeb użytkowników ogrodu.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!