Stęszew

Ogród prostokątny – Ogród w stylu Humpton

Ogród w Stęszewie – Aranżacja ogrodu o prostokątnej działce

Działka średnich rozmiarów o kształcie zbliżonym do prostokąta pozwoliła na stworzenie ogrodu o geometrycznych kształtach, z dużym ozdobnym tarasem. Całość założenia podzielono na dwie części, w każdej umieszczono wypoczynkowy tara. Dzięki temu mieszkańcy mogą korzystać w pełni z oświetlenia słonecznego.: część frontową oraz część właściwą ogrodu o charakterze wypoczynkowym.  Przestrzeń frontową zaprojektowano w formie ogrodu tylko i wyłącznie ozdobnego, natomiast w drugiej części uwzględniono lokalizację zbiornika wodnego oraz wielu roślin kwitnących.

Ogród bez trawnika

Widok z tarasu frontowego jest na ogród wyłącznie dekoracyjny. Ogród bez trawnika pozwala na uniknięcie dodatkowych prac pielęgnacyjnych i zaoszczędzenie czasu domowników. Trawnik został tu zastąpiony – grysem. Przestrzeń z kruszywem wzbogacono mało wymagającymi roślinami, uzyskując ciekawą kompozycję  nawiązującą do pobliskich rabat.

Projekt roślin kwitnących

Tylna część ogrodu jest bardziej odizolowano i bogatsza. Występuje tu m.in. dekoracyjny zbiornik wodny.  Obfitość kwitnących bylin dodatkowo wpływa na atrakcyjność tego ogrodu. Liczne trawy w tym miskant chiński (Miscanthus sinensis) czy też rozplenica japońska (Pennisetum alopecuroides) dodaje lekkości. W nawiązaniu do istniejących już w ogrodzie formowanych krzewów  bukszpanu wieczniezielonego (Buxus sempervirens) zaprojektowano strzyżone żywopłoty otaczające ogród, a zarazem będące naturalną zieloną ścianą izolującą część gospodarczą. Rabaty wypełniają pięknie kwitnące róże (Rosa), jeżówka purpurowa (Echinacea purpurea), hortensja bukietowa (Hydrangea arborescens),  liczne odmiany funkii (Hosta) oraz wiele innych.

Drewno i kamień w ogrodzie

Niezbędnym wyposażeniem tego ogrodu jest mała architektura, w tym taras z płytek kamiennych zadaszona drewnianą altaną otoczoną kwitnącymi roślinami pnącymi. Biorąc pod uwagę wymagania inwestora zaprojektowano również miejsce na palenisko w pobliżu altany, tak aby móc spędzać letnie wieczory z przyjaciółmi w ogrodzie. Płytki zbiornik wodny graniczący z trawnikiem dodatkowo wzbogaca przestrzeń, a dzięki zastosowaniu kaskady w kamiennej ścianie, domownicy mogą odprężyć się przy naturalnych szumach wody. Całość ogrodu została podświetlona, tak aby jak najbardziej zapraszała do spędzania czasu po zmroku- oprócz podświetlonych rabat i dominanty w postaci dużego drzewa, podświetlono także specjalnie stworzoną wysoką ścianę o imponującym świetle.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!