Zalasewo

Ogród w szeregowcu – Iluzja przestrzeni

Ogród w Zalasewie

Projekt ogrodu w szeregowcu

Zaprojektować niewielką przestrzeń w szeregowcu to nie lada wyzwanie. Idealnym rozwiązaniem zagospodarowania takiej działki to stworzenie projektu ogrodu o prostych kształtach geometrycznych wkomponowanych w liczne rabaty oraz tarasy. Stworzenie takiego wnętrza ogrodowego pozwala na optyczne powiększenie ogrodu, a także na maksymalne wykorzystanie przestrzeni.

Głównym założeniem koncepcji projektu było stworzenie ogrodu rekreacyjno-wypoczynkowego umożliwiającego spędzanie czasu z bliskimi w otoczeniu kwitnących roślin. W tym celu zaprojektowano dwa tarasy ogrodowe pełniące odrębne funkcje dostosowane do potrzeb domowników.

Ścieżki w ogrodzie

Nowoczesny charakter ogrodu uzyskano dzięki  połączeniu trawnika  z tarasem z płyt betonowych. Dzięki użyciu tych materiałów budowlanych otrzymano estetyczne ciągi komunikacyjne w ogrodzie.

Projekt roślin w małym ogrodzie

Dobierając nasadzenia roślinne do tak niewielkiej powierzchni trzeba dobrać rośliny dekoracyjne przez cały rok.  Wykorzystano m.in dereń biały (Cornus alba) o czerwonych pędach w okresie bezlistnym. W celu izolacji ogrodu od sąsiedniej działki zaprojektowano strzyżony wysoki żywopłot z tui, łączący się formą z geometrycznie strzyżonymi  kulami bukszpanu wiecznie zielonego (Buxus sempervirens) wyrysowanych w części wypoczynkowej przy tarasie ogrodowym. Liczne rośliny kwitnące, takie jak hortensja (Hydrangea arborescens), szałwia lekarska (Salvia officinalis), różaneczniki (Rhododendron) i azalie zachęcają do przebywania w ogrodzie.

Altana, donice i oświetlenie ogrodowe

Mówiąc o małym ogrodzie nie powinniśmy wykluczać elementów małej architektury. W nasze założenie świetnie wpisuje się taras z altaną w formie drewnianego zadaszenia, które może być dodatkowo oświetlone wprowadzając niezwykły klimat w ogrodzie po zmroku. W tym miejscu uwzględniono także miejsce na grilla.  W ogrodzie w szeregowcu zaproponowano również wykorzystanie dużych donic z betonu imitującego drewno w szarej kolorystyce w nawiązaniu do betonowych płyt. Dodatkowo wkomponowano elementy dla najmłodszych użytkowników ogrodu- miejsce na huśtawkę oraz trampolinę.

Kontakt

Ewa Siwy
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

Dane firmy:

Ogrody Ewy Ewa Siwy

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

NIP: 8522405272

REGON: 380451432

 

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

lub

Topolowa 30

70-892 Szczecin

Zadzwoń teraz!