Poznań

Projekt rodzinnego ogródka działkowego – Wypoczynek pod jabłonią

Perfekcyjnie urządzona działka ROD

Miejsce na relaks i uprawę własnych owoców w centrum Poznania

W ostatnim czasie mieliśmy przyjemność projektować i ekspresowo realizować niewielki ogródek, który znajduje się na działce w centrum miasta. Mimo niewielkiego obszaru do zaprojektowania, wyzwaniem było zaskoczyć właścicieli i wszystkich działkowiczów wokół fenomenalnym zagospodarowaniem i wykorzystaniem każdego centymetra ziemi. Wymaganiem inwestorów było nie tylko stworzenie ogrodu ozdobnego, ale i użytkowego – który pozwoli na zbiory własnych owoców.

Szalony kształt, praktyczne wykonanie

Projektując plan ogrodu,  stworzyliśmy projekt oparty na elipsach. Część rabat zaprojektowaliśmy w korze sosnowej a część w popielatym grysie. Zrobiliśmy to celowo – dla uzyskania ciekawego połączenia struktur i barw. Trawnik, mimo swojego kształtu będzie w przyszłości łatwy w utrzymaniu, ponieważ wzięliśmy pod uwagę, aby łatwo się go kosiło.

Drzewa owocowe i krzewy malinowe

W projekt nasadzeń wkomponowaliśmy istniejącą dorodną jabłoń. W jej towarzystwie zaprojektowaliśmy i posadziliśmy wiśnię, śliwę oraz pigwę – tworząc zakątek owocowy. Znajdziemy tutaj również krzewy malin i borówek. Jesteśmy pewni, że drzewa i krzewy będą obficie owocować, ponieważ dobieraliśmy gatunki tak, aby wzajemnie się zapylały.

Zaproszenie rodziny i znajomych na działkę

Ten projekt skrywa w sobie wiele atrakcji i ciekawych zakątków. Wszyscy kojarzymy, działkę ROD z letnim grillowaniem i odpoczynkiem w gronie najbliższych, dlatego zaprojektowaliśmy miejsce na grilla. Jeśli goście zechcą odpocząć, mogą zrobić to na hamaku pod drzewami. Całość działki dopełniono pięknie kwitnącą roślinnością ozdobną, która nie tylko przyciąga wzrok kolorami, ale również zachwyci zapachem. Znajdziemy tutaj mnóstwo gatunków krzewów i bylin, które sprawdzą się jako dodatek w wazonie. Wkomponowaliśmy same sprawdzone rośliny-hortensje bukietową 'Limelight’, jeżówkę purpurową, różaneczniki, kalinę koralową i wiele, wiele innych. Dodatkowo pojawiły się laurowiśnie, aby stworzyć zimozielone osłonięcie od ciekawych sąsiadów oraz dodaliśmy ozdobnego klona jesionolistnego.

Cieszymy się, że inwestorzy nam zaufali! Ogród wyszedł przepięknie, kwitnące nasadzenia – już w pierwszym roku po posadzeniu. A trawnik idealnie wystrzyżony – zobaczcie sami.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!