Szczytniki

Ogród pełen kwitnących rabat – z balią i wspinaczką dla dzieci

Ogród pełen natury

Ogród o lekkich opływowych liniach

Stworzyliśmy ogród w którym można poczuć się, jak w ogrodzie marzeń – pełnym natury i kwitnących kwiatów. To projekt oparty na swobodnych liniach rabat wypełnionych po brzegi kolorowymi nasadzeniami. Jest to przestrzeń skrywająca wiele funkcji: rekreacyjną (ze względu na małpi gaj dla najmłodszych), wypoczynkową (z uwagi na zadaszony taras z balią), gospodarczą (z możliwością uprawy własnych warzyw i zbioru owoców) oraz funkcję ozdobną (z pięknymi roślinami, o każdej porze roku).

Mini zagajnik brzozowy

Część frontowa to część dekoracyjna z zewnątrz, ale zaaranżowana tak, aby tworzyła ciekawy widok z salonu. Dekoracyjna furtka w ogrodzie, obwieszona kwitnącymi różami na pergoli robi wrażenie jeszcze zanim wejdziemy do ogrodu. Dalej w głąb ogrodu prowadzi nas mini zagajnik brzozowy w otoczeniu dzwonków, hortensji, funkii, turzyc i wielu innych gatunków cieniolubnych. Jest też rzeźba ukrytą między kwiatostanami tawułek, która podświetlona po zmroku, będzie zachwycać każdych gości.

Blisko lasu i natury

Główna największa część ogrodu, składa się z dużego trawnika otoczonego rabatami w stylu naturalistycznym. Ze względu na położenie działki przy lesie, w projekcie uwzględniono również ciekawe dodatki – domek dla jeża, karmnik dla wiewiórek, misa wodna, pełniąca nie tylko funkcję ozdobną, ale i jako poidełko dla ptaków. Dla najmłodszych mieszkańców wkomponowano w całość ogrodu domek wspinaczkowy „małpi gaj”, dla codziennej aktywności i zabawy.

Ogród wielu zadań

W projekcie uwzględniono również istniejące drzewa owocowe, tworzące mini sad oraz wkomponowano dodatkowe donice warzywne do uprawy własnych zbiorów. Funkcję wypoczynkową w tym ogrodzie odgrywa duży taras z drewna kompozytowego. Jest sporych rozmiarów pomieści meble wypoczynkowe, meble jadalniane oraz balię. Balia, wbudowana w taras z tego samego drewna, znakomicie dopełnia tą część oraz pozwala na przydomowy relaks wychodząc prosto z salonu. Na tym ogrodzie można odpocząć o każdej porze roku, ze względu na zaprojektowane częściowe zadaszenie tarasu, o drewnianej konstrukcji, pomalowanej na biało – nie straszna jesienna mżawka oraz upalne słońce. To zadaszenie to również wyznaczenie prywatności domowników – za sprawą bocznych lameli, od strony ulicy. A to wszystko z widokiem na tajemnicze przejście wśród pergoli porośniętych kwitnącymi roślinami pnącymi w towarzystwie szałwii omszonej, lawendy wąskolistnej, białych jeżówek, pięknie kwitnących miniaturowych miskantów, przetaczników i wielu innych roślin nadających się do ścięcia do wazonu.

Kontakt

Ewa Kiszkielis
Poznań, Wielkopolskie, Szczecin, Zachodniopomorskie, Polska

adres:

ul. Katowicka 93c/5

61-131 Poznań

Oddziały: działamy również w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i okolicach

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!